Інформаційний стенд

Брошура «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям»

 

ЮНІСЕФ разом із навчально-реабілітаційним центром «Джерело» підготували брошуру «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям», яка містить відповіді на такі запитання: 

  • Як оформити статус інвалідності дитини? 
  • На яку допомогу можна розраховувати та як її отримати? 
  • Як говорити з дитиною про інвалідність?
  • Де шукати психологічної підтримки? 
  • Як облаштувати домашній та освітній простір? 
  • Що таке інклюзивна освіта та як записати дитину до садочка та школи? 
  • Що потрібно знати вчителям та іншим фахівцям?

Завантажуйте її за посиланням та отримуйте необхідні відповіді.

Брошура «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям» | UNICEF

Набув чинності закон щодо протидії булінгу

19 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типові ознака булінгу (цькування): систематичність (повторюваність) діяння; наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності); дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Серед нововведень закону – адміністративні покарання за цькування, відповідальність за приховування фактів булінгу та обов’язок освітніх закладів затверджувати план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу.

Не можна сказати, що явище булінгу є абсолютно новим, випадки цькування були у всі часи. Втім, тільки зараз на законодавчому рівні чітко визначено поняття булінгу та його ознаки, а також передбачені як відповідальність за вчинення таких дій, так і обов’язковість профілактичної роботи в освітніх закладах.

Зауважимо, що за цькування в школі, вчинене дітьми до 16-ти років, відповідатимуть батьки або опікуни, за приховування булінгу – адміністрація навчального закладу.

За перший випадок булінгу від 850 до 1700 гривень штрафу або громадські роботи на термін від 20 до 40 годин. За повторне цькування або булінг групою осіб від 1700 до 3400 гривень штрафу або громадські роботи терміном від 40 до 60 годин. За приховування випадків булінгу педагогами від 850 до 1700 гривень штрафу або виправні роботи на термін до 1 місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

Патронат над дитиною

Патронат над дитиною є інноваційною послугою підтримки сімей з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини, і передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини у сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками складних життєвих обставин.

Запровадження цієї послуги дозволяє забезпечити реалізацію права дитини, яка з певних причин не може проживати з біологічними батьками, на виховання в сімейному середовищі.

Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа,  виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі та надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є між собою рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї. Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. У разі необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї  термін може бути продовжений, але не може перевищувати 6 місяців.

На сьогодні створено всі необхідні нормативно-правові, фінансові та організаційні передумови для запровадження патронату над дитиною. Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми становить до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи.

Якщо Ви виявили бажання стати патронатним вихователем, звертайтеся до Лановецької міської ради за адресою: м. Ланівці, вул. Незалежності 34 тел.(03549) 2-15-86, 2-11-18 та у відділ освіти, культури, охорони здоров’я та соціальної політики Лановецької міської ради за адресою: м. Ланівці, вул Незалежності, 20А тел. 2-10-22