Охорона праці

Аналітика

Лановецький міський комунальний будинок дитячої та юнацької творчості працює в рамках Державної національної програми «Освіта України – ХХІ століття», керуючись в роботі Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини, Концепцією позашкільної освіти та виховання,  Законом України « Про позашкільну освіту», Положенням про позашкільний навчальний заклад , власним Статутом, правилами внутрішнього трудового розпорядку, спрямовуючи зусилля педагогічного колективу на виконання Довгострокової програми розвитку закладу позашкільної освіти, накресленого річного плану .

  Основними завданнями закладу позашкільної освіти є :

  • різнобічний розвиток індивідуальності дитини на основі виявлення її задатків і здібностей, формування ціннісних орієнтацій, задоволення інтересів та потреб;
  • збереження і зміцнення морального, фізичного та психічного здоров’я вихованців ;
  • виховання дитини як громадянина країни, національно свідомої, вільної, демократичної, життєво й соціально компетентної особистості;
  • пошук, розвиток  та  підтримка  здібних, обдарованих  вихованців ;
  • формування  здорового  способу  життя  вихованців ;
  • організація  дозвілля  вихованців , пошук його нових  форм ;
  • розвиток  дитячого  самоврядування як активної  форми  громадянського виховання.

У позашкільній діяльності дитина, не просто відтворює те, що засвоює. Завдяки своїй унікальності та неповторності, вона розвиває, доповнює знання й навички, вдосконалює їх, а разом і себе. Саме у цьому полягає закон творчої поведінки і особливість методики позашкільного педагогічного процесу, яка відбувається на обов’язковому заохоченні різнобічного творчого самовиявлення дитини, багатстві вражень, створенні оптимальних особистісних стосунків, котрі є джерелом продуктивної творчої діяльності дітей. Гурткова робота дає дитині шанс на самовияв, на прояв своїх ініціатив з подальшим впровадженням їх у практику.

Для задоволення потреб дітей в позашкільній освіті в 28 групах гуртків різних напрямків позашкільного навчального закладу  займається 390 вихованців ( з них 378 – діти Лановецької ОТГ, 12 вихованців –району) .

У 2018-2019 навчальному році організовано роботу гуртків:

НАУКОВО – ТЕХНІЧНА ТВОРЧІСТЬ:

Авіамоделювання

Автотрасове моделювання

Початкове технічне моделювання

Юні дизайнери

ТУРИЗМ І КРАЄЗНАВСТВО:

Історичне краєзнавство

ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНИЙ НАПРЯМ:

Вокальний ансамбль

Вокальний спів

Зразковий художній ансамбль танцю «Ольвія»

Образотворче мистецтво

Кераміка

Прикладні мистецтва

Плетіння спицями

Народні вироби з соломки

Виготовлення сувенірів

Мистецтво танцю      

Народна творчість

ЕКОЛОГО- НАТУРАЛІСТИЧНИЙ НАПРЯМ:

Рослини-символи України

Екологічний дизайн

Крім основного приміщення будинку творчості, роботу  гуртків організовано на базі Лановецької ЗОШ №1 І-ІІІ ст. ім. Ю. Коваля, Лановецької ЗОШ №2 І-ІІІ ст., Якиміської філії Лановецької ЗОШ № 2 І-ІІІ ст., Юськовецької ЗОШ І-ІІІ ст.

В закладі позашкільної освіти працюють 14 працівників –  педагогічних працівників13 та 1 обслуговуючого персоналу.

Сорока О.С. – методист, Павлів В.М. – керівник гуртків – нагороджені грамотами Міністерства освіти і науки України;

Вівюрко З.В. – керівник гуртків – присвоєно звання Заслужений майстер народної творчості України;

Одлижук А.Г. – керівник гуртків – майстер народних художніх промислів художнього бісероплетіння;

Завдяки професіоналізму керівника гуртків Голишевої О.Г. – хореографічному колективу присвоєно звання «Зразковий художній ансамбль танцю «Ольвія».

Високий рівень професійної майстерності педагогів, досконале науково-методичне забезпечення освітнього процесу сприяють максимальному успіху вихованців, про що засвідчують наступні досягнення:

Всього за 2018-2019  навчальний рік:

  • 10 міських особистих, командних перемог в масових заходах;
  • 46 особистих, командних  перемог вихованців в обласних змаганнях, виставках – конкурсах;
  • 4  особистих перемог у Всеукраїнських, виставках – конкурсах.

Аналіз творчих досягнень вихованців

Лановецького міського комунального будинку дитячої та юнацької творчості за 2018- 2019 р.р.

Назва гуртка, ПІБ керівника ПІБ переможця ІІІ (назва художнього колективу) етапу конкурсу Дата і місце проведення конкурсу
Рибак К.М. «Народна творчість» Рибак Дарина Міський етап Виставки-конкурсу «Замість ялинки зимовий букет» Грамота ІІІ місце м. Ланівці 2018 р.
Міський етап конкурсу серед педагогічних працівників «Кращий позакласний захід з метою популяризації та пропаганди серед молоді здорового способу життя» Грамота ІІ місце м. Ланівці 2019 р.
Яцула О.В. «Кераміка» Вихованці гуртка (Вавренюк Ілона, Мартинюк Віолетта) Міський етап Виставки-конкурсу «Замість ялинки зимовий букет» Гран-прі м. Ланівці 2018 р.
Семенишин Олена Конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» І місце м. Ланівці 2018 р.
Льорчак Мар’яна Конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» ІІ місце
Вихованці гуртка (Вавренюк Ілона, Мартинюк Віолетта) Обласна Виставка-конкурсу «Замість ялинки зимовий букет» Диплом І ступеня     м. Тернопіль 2019 р.
Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» Диплом учасника     м. Тернопіль 2019 р.
Вів’юрко З.В. «Народні вироби з соломки» Вихованці гуртка (Вів’юрко Діана, Петренчук Олег, Довгалюк Соломія, Кулієва Анастасія, Лизун Валерія, Цебрій  Богдан, Цебрій Назар) Міський етап Виставки-конкурсу «Замість ялинки зимовий букет» Гран-прі м. Ланівці 2018 р.
Вихованці гуртка (Вів’юрко Діана, Петренчук Олег, Довгалюк Соломія, Кулієва Анастасія, Лизун Валерія, Цебрій  Богдан, Цебрій Назар) Обласна Виставка-конкурсу «Замість ялинки зимовий букет» Диплом ІІ ступеня м. Тернопіль 2019 р.
Гарбар Т.Є. «Рослини символи України» Святинюк Богдан, Кохановська Марія Міський етап Виставки-конкурсу «Замість ялинки зимовий букет» Грамота ІІІ місце м. Ланівці 2018 р.
Сіра С.В. «Екологічний дизайн»   Ковальчук Артур, Тимчук Надія,  Пашковська Анастасія Міський етап конкурсу учнівських робіт «Примусове переселення у спогадах моїх предків» Грамота І місце        м. Ланівці       2018 р.
Ковальчук Артур, Тимчук Надія,  Пашковська Анастасія Обласний конкурс учнівських робіт «Примусове переселення у спогадах моїх предків» Диплом за зайняте 2 місце   м. Тернопіль 2018 р.
Смолій Л.В. «Вокальний спів» Ансамбль «Вернісаж» Міський етап фестивалю-конкурсу вокально-хорових колективів «Молитва за Україну», присвяченого 100-річчю Соборності України Грамота ІІ місце    м. Ланівці       2019 р.
Вихованці гуртка Міський (ОТГ) етап ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу «Земля наш спільний дім» Грамота І місце    м. Ланівці       2019 р.
Вихованці гуртка Обласний етап ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу «Земля наш спільний дім» Диплом м. Тернопіль 2019 р.
Лисак Т.П. «Історичне краєзнавство»   Експедиційний загін «Дослідник» Міський етап Всеукраїнської краєзнавчої акції «Українська революція. 100 років надії і боротьби» Переможець     м. Ланівці       2019 р.
Експедиційний загін «Дослідник» Обласний етап Всеукраїнської краєзнавчої акції «Українська революція. 100 років надії і боротьби» Переможець м. Тернопіль 2019 р.
Павлів В.М. «Початкове        технічне моделювання»                Яковенко Максим Обласні змагання з початкового технічного моделювання, присвячені відзначенню шевченківських днів Диплом за зайняте 3 місце   м. Тернопіль 2019 р.
              Дармограй Богдан Обласні змагання з початкового технічного моделювання, присвячені відзначенню шевченківських днів Диплом за зайняте 3 місце м. Тернопіль 2019 р.
               Дармограй Богдан Обласні змагання з початкового технічного моделювання, присвячені відзначенню шевченківських днів Диплом за зайняте 3 місце м. Тернопіль 2019 р.
Павлів В.М. «Автотрасове моделювання»     Томчук Артур Обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) Диплом ІІІ місце м. Тернопіль 2019 р.
Цимерман Олесь Обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) Диплом ІІІ місце м. Тернопіль 2019 р.
Цимерман Олесь Обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) Диплом І місце м. Тернопіль 2019 р.
Цимерман Олесь Обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) Диплом І місце м. Тернопіль 2019 р.
Цимерман Олесь Обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) Диплом ІІ місце м. Тернопіль 2019 р.
Цимерман Олесь Обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) Диплом ІІІ місце м. Тернопіль 2019 р.
Демчук Владислав Обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) Диплом ІІ місце м. Тернопіль 2019 р.
Демчук Владислав Обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) Диплом ІІ місце м. Тернопіль 2019 р.
Кривончак Артур Обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) Диплом ІІ місце м. Тернопіль 2019 р.
Кривончак Артур Обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) Диплом ІІІ місце м. Тернопіль 2019 р.
Кривончак Артур Обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) Диплом І місце м. Тернопіль 2019 р.
Кривончак Артур Обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) Диплом І місце м. Тернопіль 2019 р.
Кривончак Артур Обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) Диплом І місце м. Тернопіль 2019 р.
Янков Назарій Обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) Диплом ІІ місце м. Тернопіль 2019 р.
Янков Назарій Обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) Диплом ІІ місце м. Тернопіль 2019 р.
Команда Лановецького МКБДЮТ Обласні змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) Диплом І місце м. Тернопіль 2019 р.
Павлів Василь Керівник гуртка Лановецького МКБДЮТ за підготовку команди переможця на обласних змаганнях з автомодельного спорту (трасові моделі) Грамота м. Тернопіль 2019 р.
Горошко Артем Відкриті міжгурткові змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) в рамках Тижня науки і техніки, приуроченого відзначенню 100-річчю Акта Злуки та Дню Соборності України Грамота за зайняте 1 місце м. Тернопіль 2019 р.
Горошко Артем Відкриті міжгурткові змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) в рамках Тижня науки і техніки, приуроченого відзначенню 100-річчю Акта Злуки та Дню Соборності України Грамота за зайняте ІІІ місце м. Тернопіль 2019 р.
Демчук Владислав Відкриті міжгурткові змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) в рамках Тижня науки і техніки, приуроченого відзначенню 100-річчю Акта Злуки та Дню Соборності України Грамота за зайняте ІІ місце м. Тернопіль 2019 р.
Янков Назар Відкриті міжгурткові змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) в рамках Тижня науки і техніки, приуроченого відзначенню 100-річчю Акта Злуки та Дню Соборності України Грамота за зайняте ІІ місце м. Тернопіль 2019 р.
Томчук Артур Відкриті міжгурткові змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) в рамках Тижня науки і техніки, приуроченого відзначенню 100-річчю Акта Злуки та Дню Соборності України Грамота за зайняте ІІІ місце м. Тернопіль 2019 р.
Кривончак Артур Відкриті міжгурткові змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) в рамках Тижня науки і техніки, приуроченого відзначенню 100-річчю Акта Злуки та Дню Соборності України Грамота за зайняте ІІІ місце м. Тернопіль 2019 р.
Кривончак Артур Відкриті міжгурткові змагання з автомодельного спорту (трасові моделі) в рамках Тижня науки і техніки, приуроченого відзначенню 100-річчю Акта Злуки та Дню Соборності України Грамота за зайняте ІІІ місце м. Тернопіль 2019 р.
Демчук Владислав, Цимерман Олесь, Кривончак Артур Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді (юніори) з автомодельного спорту (трасові моделі) (ІV ранг) 6 місце м. Дніпро 2019 р.  

На базі будинку дитячої та юнацької творчості працює міська ліга «Старшокласник» учасниками якої є лідери учнівського самоврядування шкіл громади.  Метою ліги є набуття молодим поколінням соціального досвіду, формування особистісних рис громадянина України, вироблення умінь і навичок співробітництва в умовах первинних дитячих колективів. В рамках роботи ліги проводяться засідання. В навчальному році лідери працювали над проектом «Знай наших»(відомі люди сучасності нашого краю), проводиться робота над впровадженням новел  «Хартії вільної людини».

Важливо наголосити про громадську діяльність педагогів та вихованців закладу позашкільної освіти:

  • відповідно до договору про співпрацю з центром зайнятості Лановецького району проводяться тематичні майстер-класи на засіданнях  клубу «Жіноча справа» (Сіра С.В., Одлижук А.Г.);
  • колектив педагогів та вихованців є учасниками  проектів:
  • «Різдвяна шопка»;
  • Ялинкові прикраси для головної ялинки міста;
  • «Оберіг для солдата»;
  • «Великодня мозаїка» (майстер-клас з виготовлення писанок );
  • «Маки – пам’яті» до Дня примирення

З утворенням громади заклад позашкільної освіти  відчув значні позитивні зміни в плані фінансового забезпечення.  Так  у 2018 році для надання позашкільної освіти  загальний фонд коштів закладу становив 1 130 192 грн., ( на одну дитину витрати2 900 грн.).  Крім того 53 обдарованих вихованців були нагороджені грошовими сертифікатами за перемоги на обласних та Всеукраїнських конкурсах.

У 2019 році бюджет закладу становить 1 262 000 грн. ( витрати на дитину  – 3 236 грн.).

В повному обсязі фінансуються заходи по реалізації державних, регіональних програм (конкурси, виставки, змагання, семінари).

Завдяки фінансовому забезпеченню закладу позашкільної освіти значно покращилась матеріально-технічна база.

У 2018 році придбано:

  • Двигуни для авіамоделей ( 10992 грн.)
  • Двигуни для автомоделей (4 000 грн);
  • Костюми для колективу «Ольвія» ( 20 000 грн.);
  • Принтер , колонка (6 000 грн.);
  • Фігури для Різдвяного Вертепу (7 435 грн.);
  • Матеріали для роботи гуртків (1635 грн.);
  • Канцтовари (1350 грн.);
  • Казан  туристичний (500 грн.);
  • Матеріали для поточного ремонту (1200 грн.)

У 2019 році придбано:

  • Блузки для танцювального колективу (24 000 грн.) ;
  • Будівельні матеріали та сантехніка для ремонту туалету (5525 грн.);

Замовлено меблі для облаштування кабінету «Рукодільниця» (відповідальна за кабінет Вівюрко З.В.).

Плануємо :

  • Перекриття переходу між корпусами  закладу освіти, на майбутнє зробити його закритим з облаштуванням  гардеробної кімнати;
  • Придбання траси для автомодельного гуртка;
  • Заміна 9 вікон ( оскільки вони в аварійному стані);
  • Придбання ноутбуків 5 штук.